נ"ל ירח ולינגשטיין ז"ל (1932-1994) 

ירח (ירחמיאל) ולינגשטיין נולד ב-1932 ברינגוד,פולין. בשנת 1933 עם עלית הנאציזם בגרמניה והפשטות האנטישמיות ניפצו פולנים את חלון חנות המכולת של אביו יוסף. הוריו, יוסף וחיה עלו לישראל בהיותו בן שנה והתיישבו בחיפה. ירח למד בבית הספר הראלי בחיפה ובשנת 1947 עבר עם משפחתו לכפר סבא. ירח הוא בוגר מחזור ג' בבית חינוך תיכון ע.ש. כצנלסון בכפר סבא. בילדותו  עסק בבניית טיסנים ועף הטיס דאונים להנאתו. בצבא הצטרף לתותחנים והשתחרר בדרגת סרן. בוגר הטכניון בחיפה בהנדסת מכונות ותעשיה וניהול ייצור.
לאחר סיום לימודיו הצטרף למפעלי מג"מ (תעשיית הגומי) . ירח החל את דרכו כמהנדס המפעל . כעבור 25 שנה סיים את דרכו כמנהל בחברה והקים מפעל תעשיתי ליצור חגורות למנועי רכב. במשך שנות עבודתו הראשונות תמך במתן פיתרונות לתעשייה הישראלית הצומחת ובקר וסייר באתרי תעשיה שונים להם סייע בישום פתרונות שינוע באמצעות מסועים. מפעלי ים המלח ותעשיות תשתית אחרות נהנו מפירות עשייתוֿ. המשך דרכו , נבחר להקים את מפעל מגבלט בכפר סבא. מפעל זה שהיה בבת עינו ידע לממש טכנולוגיות מתקדמות שאיפשרו לחברה להתחרות בשווקי העולם.כאיש חזון עסק במחקר והגיע לפתרונות מקוריים בתעשיית הגומי. לצרכי עבודתו נסע ברחבי העולם על מנת להיפגש עם לקוחות וללמוד על החידושים הטכנולוגים וליישמם במפעל בכפר סבא. המפעל העסיק מאות יהודים וערבים מהאזור והיה כור היתוך לחיים ביחד. ירח היה איש תעשיה ברמ"ח איבריו והאמין שהגשמת הציונות הינה גם בחינוך טכנולוגי  וביצירת ערך מוסף בתעשייה ישראלית . לאחר סיום עבודתו במג"מ הצטרף לחברת דנות והוביל מספר מיזמים טכנולוגיים של הקבוצה. לאחר מכן פרש לעסקים פרטיים בתחומי טכנולוגיה שונים.  בגיל 47 חלה במחלת סרטן נדירה. גם את הטיפול במחלה ניהל כפרויקט לכל דבר, למד והתעמק במחקרים החדשניים  ניפגש עם מומחים עולמיים ונאבק במחלה בנחישות במקביל לעיסוקיו האחרים. ירח היה פעיל במסגרות שונות והיה יו"ר ועד ההורים בתיכון כצנלסון גם לאחר שבניו סימו את לימודיהם בתיכון. במסגרת זאת גייס תרומה נכבדה ממשפחת שוקן ומועדון הרוטרי והקים את מעבדת המחשבים הראשונה בבית הספר בכפר - סבא.

 
פעילות ברוטרי:

ירח הצטרף למועדון רוטרי כפר סבא לפי הזמנתו של מאיר רוזנפלד. 

חבר רוטרי מ 10.12.1963 ועד מותו בתחילת 1994.

נשיא המועדון בשנת 1969/70

כיהן פעמיים כמזכיר המועדון ופעמיים כגזבר במועדון.

בשנת הרוטרי 1982/83 כיהן בצוות הנגיד כיו"ר הוועדה המייעצת האזורית לשרות במקצוע.

ירח השתתף בצוות הנגידים עם טוביה רייכמן ז"ל וד"ר אליהו וינוגרד. בצוות הנגיד ארגן תחרות חיבורים בנושא "תרומה לקהילה". בתפקיד זה ביקר במועדונים רבים בכל חלקי הארץ.

התפקיד שמילא מאז 1987 ועד יום מותו כיו"ר קרן המלגות, היה התפקיד שבו ניכר במיוחד חותמו האישי. ירח האמין בחינוך למצוינות תוך דגש על התחומים הטכנולוגיים והריאליים.היה לוחם ללא ויתור על רעיונות שבהם האמין כי הם מבטאים את רוח רוטרי  אך יחד עם זאת היה זהיר בכבודו של הזולת . הוא היה בינינו איש ההיגיון, דבריו מנוסחים בקפידה, רעיונותיו ברורים וצלולים ולא פעם שימש כקול מוסר האחריות במועדון. 

ירח ניפטר ממחלת הסרטן, בטרם עת בגיל 62. השאיר אחריו אשה מירה לבית לנדוי, חברת האופן הפנימי. את שלושת בניו כוון לחינוך טכנולוגי וזכה לראותם מסיימים את לימודיהם הטכנולוגים לתואר ראשון ושני.בניו, אבי יוסי ורני הקימו משפחות והעמידו לו 9 נכדים שרק שניים מהם זכה לראות.
משפחתו הנציחה את זכרו בקרן המלגות של המועדון. 

 

                                                                                              בבית העלמין נורדאו בכפר סבא 

                                                                                                        יהי זכרו ברוך